Italiano
English (UK)
Log in
11^ AMATEURS CUP CALCIO A 7
Season 2014/2015
7 a side football Open - Male
Follow
Home
Schedule
GIRONE A
1° Turno Girone Base
GIRONE UNICO OVER
GIRONE B
GIRONE C
GIRONE D
GIRONE E
FINALE OVER
1° TURNO ELIMINATORIO
2° TURNO ELIMINATORIO
SEMIFINALI
FINALE
Tables
Table
GIRONE A
1° Turno Girone Base
GIRONE UNICO OVER
GIRONE B
GIRONE C
GIRONE D
GIRONE E
FINALE OVER
1° TURNO ELIMINATORIO
2° TURNO ELIMINATORIO
SEMIFINALI
FINALE
Scorers
General Table
GIRONE A
1° Turno Girone Base
GIRONE UNICO OVER
GIRONE B
GIRONE C
GIRONE D
GIRONE E
FINALE OVER
1° TURNO ELIMINATORIO
2° TURNO ELIMINATORIO
SEMIFINALI
FINALE
Discipline
General Table
GIRONE A
1° Turno Girone Base
GIRONE UNICO OVER
GIRONE B
GIRONE C
GIRONE D
GIRONE E
FINALE OVER
1° TURNO ELIMINATORIO
2° TURNO ELIMINATORIO
SEMIFINALI
FINALE
Best player
General Table
GIRONE A
1° Turno Girone Base
GIRONE UNICO OVER
GIRONE B
GIRONE C
GIRONE D
GIRONE E
FINALE OVER
1° TURNO ELIMINATORIO
2° TURNO ELIMINATORIO
SEMIFINALI
FINALE
Stats
General Table
GIRONE A
1° Turno Girone Base
GIRONE UNICO OVER
GIRONE B
GIRONE C
GIRONE D
GIRONE E
FINALE OVER
1° TURNO ELIMINATORIO
2° TURNO ELIMINATORIO
SEMIFINALI
FINALE
Fans' votes
General Table
GIRONE A
1° Turno Girone Base
GIRONE UNICO OVER
GIRONE B
GIRONE C
GIRONE D
GIRONE E
FINALE OVER
1° TURNO ELIMINATORIO
2° TURNO ELIMINATORIO
SEMIFINALI
FINALE
Teams
GIRONE A
1° Turno Girone Base
GIRONE UNICO OVER
GIRONE B
GIRONE C
GIRONE D
GIRONE E
FINALE OVER
1° TURNO ELIMINATORIO
2° TURNO ELIMINATORIO
SEMIFINALI
FINALE
Videos
Info
Tue 14 April '15 - 10:00 PM - 1st MATCH DAY
TIKI TAKA asd
6 - 8
F.C. MAI-TAI
Trabelsi Alessandro
(3)
Papa Gianluca
Montes Ruesta Cesar Anthony
De La Cruz Pinto Willian Isaias
Girgenti Luca
(2)
Albano Michele Emanuel
(2)
Bovo Steve Romeo
(3)
Camassa Francesco
Line-ups
Schimmenti Vincenzo
Giacomelli Luca Mario
Zampino Pietro Saverio
Trabelsi Alessandro
x3
Masia Pietro
Angelini Jacopo
Papa Gianluca
Montes Ruesta Cesar Anthony
De La Cruz Pinto Willian Isaias
Geremia Roberto
Davi Michele
Plebani Lorenzo
Artemi Alessio Flaviano
Girgenti Luca
Zanolini Francesco
Albano Michele Emanuel
x2
Bovo Steve Romeo
x2
Sala Alessandro
Kojic Dusko
Camassa Francesco
x3
Gloria Michele
Schimmenti Vincenzo
Giacomelli Luca Mario
Zampino Pietro Saverio
Trabelsi Alessandro
x3
Masia Pietro
Angelini Jacopo
Papa Gianluca
Montes Ruesta Cesar Anthony
De La Cruz Pinto Willian Isaias
Geremia Roberto
Davi Michele
Plebani Lorenzo
Artemi Alessio Flaviano
Girgenti Luca
Zanolini Francesco
Albano Michele Emanuel
x2
Bovo Steve Romeo
x2
Sala Alessandro
Kojic Dusko
Camassa Francesco
x3
Gloria Michele